Ralf Rangnick: Polonya’ya karşı kazanmaya çalışacağız!

EURO 2024’ün 1’inci haftasında Fransa’ya 1-0 mağlup olan Avusturya’da teknik direktör Ralf Rangnick açıklamalarda bulundu.

Oyuncularının performansını öven Ralf Rangnick, “Fırsatlar yarattık. Elbette Fransa da fırsatlar yarattı. Kalecimiz Patrick Penz harika bir iş çıkardı. Takımıma karşı hiçbir sitemim yok. Her zaman doğru kararı vermediler ama rakibimizin kim olduğunu unutmayın” dedi.

Fransa’nın galibiyeti hak ettiğini belirten Ralf Rangnick, “Maçı kaybettik. Adil olalım. Fransa’nın daha fazla şansı vardı ve hak edilmiş bir galibiyetti. Ama son dakikaya kadar biz de işin içindeydik. Her şeyi sahaya koyduk. Şimdi ileriye bakmalıyız ve Cuma günü Polonya’ya karşı kazanmaya çalışacağız” diye konuştu.

Oyun planı hakkında gelen soruya cevap veren Ralf Rangnick, “Oyun tarzımız uzun süre işe yaradı. Polonya’ya karşı oynayacağımız maçı kim kazanırsa kazansın büyük ihtimalle hedefine ulaşacak. Cuma günkü Polonya maçı final gibi olacak. Henüz onları analiz etmedim çünkü bu maça odaklanmıştık ama yarın farklı olacak” cevabını verdi.

Kendi kalesine gol atan Wöber’in kendisini suçlamaması gerektiğini vurgulayan Ralf Rangnick, “Kimse Maxi Wöber’i kendi kalesine attığı gol için suçlamıyor ama önemli olan onun kendini suçlamaması. Hiçbir oyuncu ya da teknik personel onu suçlamıyor” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir