Düşüş Sonrası Bu 3 Altcoin Hazır: Analistler Hedefleri Koydu!

Bitcoin hanving’e sayılı günler kala kripto analisti Ibrahim Ajibade, BCH’dan bir sıçrama bekliyor. Analist Lockridge Okoth, son günlerde ciddi irtifa kaybeden SOL için yüzde 25’lik bir artış öngörüyor. Analist ayrıca, başka bir altcoin için yüzde 50’lik bir ralliden bahsediyor.

BCH fiyat tahmini: Altcoin için yakın hedef 600 dolar!

Yakın vadede, Bitcoin Cash fiyatının toparlanma aşaması, muhtemelen 600 dolar bölgesine doğru ilerleyecek. Ancak, uzun vadeli holder’ların elindeki coinlerin Nisan’da 11,7 milyon BCH’nin üzerine çıkması gerekiyor. Önemli fiyat seviyelerinde aktif olan kaldıraçlı vadeli işlem sözleşmelerinin değerini gösteren Coinglass’ın Tasfiye Haritası verileri de Bitcoin Cash fiyatındaki bu boğa görünümünü teyit ediyor. Aşağıda gördüğünüz üzere, BCH long kaldıraç pozisyonlarının sayısı artık short pozisyonları belirgin bir farkla aşmış durumda. Dolayısıyla, bu da türev traderlarının daha fazla fiyat artışı beklentisine sahip olduğuna işaret ediyor.

Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Projeksiyonu. Kaynak: Coinglass

BCH short traderları, fiyatın %10 daha artarak 600 doları geri kazanması halinde potansiyel likidasyonlarda 5 milyon dolar kaybetme riskiyle karşı karşıya. Buna karşılık, fiyat 470 dolar destek seviyesinin altına düşerse boğaların 20,8 milyon dolardan fazla kaybetmesi mümkün. Ancak, boğalar oyunda önemli ölçüde daha fazla avantaja sahip. Bu yüzden, altcoin fiyatının 600 dolara doğru ilerlemesi daha olası bir sonuç. Bu senaryo beklendiği gibi gerçekleşirse, Bitcoin halving ve yaklaşan ABD Fed faiz indirimleri, BCH’nin yıl boyunca 1.000 dolar işaretine yaklaşması için devreye girebilecek diğer bazı yükseliş katalizörleri.

SOL Fiyat tahmini: Solana fiyatının toparlanması mümkün!

Yükselen kama modelinin uygulanmasına işaret eden haftada SOL %20’lik bir düşüş gördü. Bunun ardından altcoin fiyatı, Bitcoin fiyatının toparlanmasına ya da daha da düşmesine bağlı olan bir toparlanma girişiminde bulunuyor. SOL boğaları 130,45 doların üzerinde tutunursa, SOL’un burada bir kurtarma rallisi için pivot yapması olası. Bu seviye, güçlü bir destek bölgesini ifade eden 131,39 dolardaki 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile neredeyse birleştiği için önemli. SMA’lar yükseldiğinde, tipik olarak varlığın fiyatında bir yükseliş eğilimi olduğunu gösterir.

Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 30 eşiğinin üzerine çıktı. Ayrıca, yükselen momentum göstermek için kuzeye doğru ilerledi. Bu durum 50, 200 ve 100 günlük SMA’ların sırasıyla 163,07 dolar, 131,39 dolar ve 93,40 dolara tırmanmasıyla pekişiyor. Artan alım baskısıyla, Solana fiyatının 163,07 dolardaki 50 günlük SMA nedeniyle direnci kırması mümkün. Bu barikatın desteğe dönüşmesi daha fazla alım emrini teşvik edecektir. Böylece, SOL fiyatının 180,00 doları aşmasına yardım edecektir. Oldukça güçlü bir yükseliş durumunda, Solana fiyatının daha da artması olası. Bu durumda, potansiyel olarak 210,18 dolar aralığını geri alması gündeme gelir. Bu da mevcut seviyelerinden yaklaşık %25 üzerinde bir yükseliş anlamına gelecektir.

SOL/USDT 1 günlük grafik

Tersine, Bitcoin fiyatı daha da düşerse, altcoin fiyatının da bunu takip etmesi mümkün. Bu durumda SOL’un önemli 130,45 dolardaki destek seviyesini kaybetmesi olası. Gelişmiş satıcı momentumu SOL Cumartesi gününün en düşük seviyesi olan 116,00 dolara gönderebilir. Bu da daha düşük bir dip seviyenin oluşmasına neden olur. Bu seviyenin altında kararlı bir mum çubuğu kapanışı yükseliş tezini geçersiz hale getirir.

TIA fiyat tahmini: Altcoin fiyatı %50 artabilir!

Celestia (TIA), Şubat başından bu yana azalan bir kanal formasyonu içinde işlem görüyor. Böylece, TIA genel bir düşüş eğiliminde. Fiyat hareketi genel olarak düşük yüksekler ve düşük düşükler ile karakterize durumda. Altcoin fiyatı, 8,40 dolar desteğinin üzerinde başarılı bir sıçramanın ardından muhtemel bir ralli için hazır. Bu destek tutarsa, TIA fiyatının kanalın orta çizgisi nedeniyle direnci kırması mümkün. Böylece, potansiyel olarak 14,70 dolar barikatına kadar uzanması olası. Bu, mevcut seviyelerin %50 üzerinde bir tırmanış anlamına gelecektir.

Celestia fiyatı 14,70 doların üzerine başarıyla çıkarsa, bunun 20,80 dolar direnç seviyesine doğru bir harekete yol açması mümkün. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 30’un altına düşmeye yakın. Bu da TIA’nın yakında aşırı satılabileceğini ve bir geri çekilmeyi hızlandırabileceğini gösteriyor. Dolayısıyla, TIA kuzeye doğru cesur bir hareket kaydetmek için iyi bir noktada. İhtiyacı olan tek şey Bitcoin fiyatından gelecek bir işaret ya da piyasada yenilenen bir coşku.

TIA/USDT 1 günlük grafik

Öte yandan, kâr rezervasyonu devam ederse altcoin fiyatının 8,40 dolar desteğine kadar düşmesi olası. Bu seviyenin altına inmesi, TIA fiyatını hemen altındaki destek bölgesine gönderecektir. Eğer ayılar Celestia fiyatını 7,56 doların altına çekerse, bu daha düşük bir dip seviyeye yol açacaktır. Bu da yükseliş tezini geçersiz hale getirecektir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir